Spring til indhold

Ponta Porã

Mato Grosso do Sul, Brazil

7:04:35pm
19:04 on a 24-hour clock

søndag, 27 september 2026

UTC-4 · UTC-4 America/Campo_Grande Ingen sommertid 🌙 Nat
UTC-forskydning
UTC-4
Tidszone
America/Campo_GrandeUTC-4
Solopgang
5:27 am
Solnedgang
5:40 pm
Dagslys
12 timer 13 minutter77 sekunder længere end i går
Sommersparing
AldrigSamme udligning hele året

Sommertid i Ponta Porã

Urene her ændrer sig ikke: denne zone forbliver på samme forskydning hele året.

Ponta Porã har opholdt sig på UTC-4 (UTC-4) hele året, hvilket betyder forskellen på steder, der ændrer deres ure bevæger sig med en time to gange om året uden Ponta Porã gør noget.

Ponta Porã tid til din tid

Ponta Porã
7:04pm
America/Campo_Grande · UTC-4
→
Din tid (UTC)
11:04pm
Fundet fra din browser

Har du brug for et bestemt tidspunkt i stedet for lige nu? Brug den fulde konverter.

Opkald gange med London

Begge steder er på arbejde mellem 9am og 12:00 i Campo Grande, 2pm til 4pm i den anden ende.

12am
5am
1am
6am
2am
7am
3am
8am
4am
9am
5am
10am
6am
11am
7am
12pm
8am
1pm
9am
2pm
10am
3pm
11am
4pm
12pm
5pm
1pm
6pm
2pm
7pm
3pm
8pm
4pm
9pm
5pm
10pm
6pm
11pm
7pm
12am
8pm
1am
9pm
2am
10pm
3am
11pm
4am
begge dele på arbejdspladsen Arbejdstid her vågen søvn

Tidsforskel mellem Ponta Porã og større byer

ByLokal tid24 timerForskel
Los Angeles PDT 4:04 pm 16:04 3 timer bag
Mexico City CST 5:04 pm 17:04 2 timer bag
Chicago CDT 6:04 pm 18:04 1 time bag
New York City EDT 7:04 pm 19:04 samme tid
Toronto EDT 7:04 pm 19:04 samme tid
São Paulo UTC-3 8:04 pm 20:04 1 time forude
London BST 12:04 am Mon 00:04 5 timer forude
Paris CEST 1:04 am Mon 01:04 6 timer forude
Berlin CEST 1:04 am Mon 01:04 6 timer forude
Johannesburg SAST 1:04 am Mon 01:04 6 timer forude
Moscow MSK 2:04 am Mon 02:04 7 timer forude
Cairo EEST 2:04 am Mon 02:04 7 timer forude
Dubai UTC+4 3:04 am Mon 03:04 8 timer forude
Delhi IST 4:34 am Mon 04:34 9 timer 30 minutter forude
Shanghai CST 7:04 am Mon 07:04 12 timer forude
Tokyo JST 8:04 am Mon 08:04 13 timer forude
Sydney AEST 9:04 am Mon 09:04 14 timer forude
Auckland NZDT 12:04 pm Mon 12:04 17 timer forude

Om Ponta Porã

Befolkning
98598
Koordinater
-22,536, -55,726
Region
Mato Grosso do Sul, Brazil
IANA-område
America/Campo_Grande
Solenergi middag
11:33 am

Solopgang og solnedgang ovenfor beregnes ud fra disse koordinater med NOAA solligninger: ikke kigget op fra et bord, og ikke det samme som nabobyens.

I nærheden og i forbindelse hermed

Spørgsmål folk spørger

Hvad er klokken i Ponta Porã lige nu?

It is 7:04 pm (19:04 on a 24-hour clock) on søndag, 27 september 2026 in Ponta Porã. The clock on this page updates every second and is set from the server, not from your device, so it stays right even if your own clock has drifted.

Hvilken tidszone er Ponta Porã i?

Ponta Porã bruger America/Campo_Grande tidszone, i øjeblikket UTC-4 (UTC-4). At IANA identifier er den, der skal sætte i en kalender invitation eller en database kolonne: forkortelser som UTC-4 er tvetydige, IANA identifikatorer er ikke.

Er Ponta Porã på dagslys sparer tid lige nu?

Nej, og det er aldrig. Ponta Porã forbliver på UTC-4 (UTC-4) hele året rundt.

Hvad tid er solopgang og solnedgang i Ponta Porã i dag?

Solen står op ved 5:27 am og går ned på 5:40 pm i dag, hvilket giver 12 timer 13 minutter dagslys. Det er 77 sekunder længere end i går.

Hvor mange timer forude er Ponta Porã af Los Angeles?

Ponta Porã er 3 timer foran Los Angeles. Når det er 7:04 pm i Ponta Porã, er det 4:04 pm i Los Angeles. Den fulde sammenligningstabel på denne side dækker tyve større byer og genberegner sig selv, når enten ende ændrer sine ure.

Hvor præcis er Ponta Porã?

Ponta Porã er i Mato Grosso do Sul, Brazil, på 22.54° S, 55.73° W, med en befolkning på omkring 98,598. Disse koordinater er, hvad solopgang og solnedgang gange ovenfor er beregnet ud fra.