Spring til indhold

Christmas Island

4:52:53am
04:52 on a 24-hour clock

mandag, 28 september 2026

UTC+7 · UTC+7 Indian/Christmas Ingen sommertid 🌙 Nat
UTC-forskydning
UTC+7
Tidszone
Indian/ChristmasUTC+7
Solopgang
5:43 am
Solnedgang
5:52 pm
Dagslys
12 timer 9 minutter34 sekunder længere end i går
Sommersparing
AldrigSamme udligning hele året

Engangszone, overalt i Christmas Island

Alle Christmas Island kører på Indian/Christmas (UTC+7, UTC+7).

Urene her ændrer sig ikke: denne zone forbliver på samme forskydning hele året.

Sommersparing

Urene her ændrer sig ikke: denne zone forbliver på samme forskydning hele året.

Tidsforskel til større byer

ByLokal tid24 timerForskel
Los Angeles PDT 2:52 pm Sun 14:52 14 timer bag
Mexico City CST 3:52 pm Sun 15:52 13 timer bag
Chicago CDT 4:52 pm Sun 16:52 12 timer bag
New York City EDT 5:52 pm Sun 17:52 11 timer bag
Toronto EDT 5:52 pm Sun 17:52 11 timer bag
São Paulo UTC-3 6:52 pm Sun 18:52 10 timer bag
London BST 10:52 pm Sun 22:52 6 timer bag
Paris CEST 11:52 pm Sun 23:52 5 timer bag
Berlin CEST 11:52 pm Sun 23:52 5 timer bag
Johannesburg SAST 11:52 pm Sun 23:52 5 timer bag
Moscow MSK 12:52 am 00:52 4 timer bag
Cairo EEST 12:52 am 00:52 4 timer bag
Dubai UTC+4 1:52 am 01:52 3 timer bag
Delhi IST 3:22 am 03:22 1 time 30 minutter bag
Shanghai CST 5:52 am 05:52 1 time forude
Tokyo JST 6:52 am 06:52 2 timer forude
Sydney AEST 7:52 am 07:52 3 timer forude
Auckland NZDT 10:52 am 10:52 6 timer forude

Byer i Christmas Island

Relateret

Spørgsmål folk spørger

Hvad er klokken i Christmas Island lige nu?

Det er 4:52 am (04:52) på mandag, 28 september 2026 i Flying Fish Cove. Hele landet er på én tidszone, så det er tiden overalt i Christmas Island.

Hvor mange tidszoner har Christmas Island?

One. Alle Christmas Island kører på Indian/Christmas, i øjeblikket UTC+7 (UTC+7).

Ser Christmas Island sommertid?

Urene her ændrer sig ikke: denne zone forbliver på samme forskydning hele året.

Hvad er tiden i de største byer i Christmas Island?

Lige nu: Flying Fish Cove 4:52 am. Hver af dem har sin egen side med solopgang, solnedgang og dagslys-reddende datoer.