Diez de Octubre
Havana, Cuba
Sunday, 27 September 2026
- UTC-forskyvning
- UTC-4
- Tidssone
- America/HavanaCDT
- Soloppgang
- 7:19 am
- Solnedgang
- 7:20 pm
- Dagslys
- 12 timer 1 minutter79 sekunder kortere enn i går
- Redning av dagslys
- PåNeste endring i 34 dager
Sommertid i Diez de Octubre
Klokker går tilbake 1 time på Sunday, 1 November 2026, ved 12:59 am lokale tid (12:00 am etter endring).
Akkurat nå er Diez de Octubre på CDT, UTC-4: sommertid. Det er 34 dager unna.
Diez de Octubre tid til din tid
Behøve en bestemt tid heller enn akkurat nå? Bruk hele omformeren.
Kalletider med London
Begge stedene er på arbeid mellom 9am og 12:00 i Havana, 2pm til 4pm på den andre enden.
5am
6am
7am
8am
9am
10am
11am
12pm
1pm
2pm
3pm
4pm
5pm
6pm
7pm
8pm
9pm
10pm
11pm
12am
1am
2am
3am
4am
Tidsforskjell mellom Diez de Octubre og større byer
| By | Lokal tid | 24h | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Los Angeles PDT | 2:06 pm | 14:06 | 3 timer bak |
| Mexico City CST | 3:06 pm | 15:06 | 2 timer bak |
| Chicago CDT | 4:06 pm | 16:06 | 1 time bak |
| New York City EDT | 5:06 pm | 17:06 | samtidig |
| Toronto EDT | 5:06 pm | 17:06 | samtidig |
| São Paulo UTC-3 | 6:06 pm | 18:06 | 1 time forover |
| London BST | 10:06 pm | 22:06 | 5 timer forover |
| Paris CEST | 11:06 pm | 23:06 | 6 timer forover |
| Berlin CEST | 11:06 pm | 23:06 | 6 timer forover |
| Johannesburg SAST | 11:06 pm | 23:06 | 6 timer forover |
| Moscow MSK | 12:06 am Mon | 00:06 | 7 timer forover |
| Cairo EEST | 12:06 am Mon | 00:06 | 7 timer forover |
| Dubai UTC+4 | 1:06 am Mon | 01:06 | 8 timer forover |
| Delhi IST | 2:36 am Mon | 02:36 | 9 timer 30 minutter forover |
| Shanghai CST | 5:06 am Mon | 05:06 | 12 timer forover |
| Tokyo JST | 6:06 am Mon | 06:06 | 13 timer forover |
| Sydney AEST | 7:06 am Mon | 07:06 | 14 timer forover |
| Auckland NZDT | 10:06 am Mon | 10:06 | 17 timer forover |
Om Diez de Octubre
- Populasjon
- 227293
- Koordinater
- 23.088, -82.360
- Område
- Havana, Cuba
- IANA-sone
- America/Havana
- Sols formiddag
- 1:20 pm
Soloppgang og solnedgang over er beregnet ut fra disse koordinatene med NOAA solsumligninger: ikke sett opp fra en tabell, og ikke det samme som nabobyens.
I nærheten og tilknyttet
Spørsmål folk stiller
Hva er klokken i Diez de Octubre akkurat nå?
Det er 5:06 pm (17:06 på en 24- timers klokke) på Sunday, 27 September 2026 i Diez de Octubre. Klokka på denne siden oppdaterer hvert sekund og er satt fra tjeneren, ikke fra enheten din, så den forblir rett selv om din egen klokke har drevet.
Hva tidssonen er Diez de Octubre i?
Diez de Octubre bruker tidssonen America/Havana, nå CDT (UTC-4). At IANA identifikatoren skal legges inn i en kalenderinnvitasjon eller en databasekolonne. Forkortelser som CDT er tvetydige, IANA identifikatorer er ikke det.
Er Diez de Octubre på dagslystid akkurat nå?
Ja, Diez de Octubre observerer nå sommertid som CDT. Klokker går tilbake 1 time på Sunday, 1 November 2026, ved 12:59 am lokale tid (12:00 am etter endring).
Når endres klokkene i Diez de Octubre?
Den neste endringen er på Sunday, 1 November 2026. Klokker går tilbake 1 time på Sunday, 1 November 2026, ved 12:59 am lokale tid (12:00 am etter endring). Etter at forskyvningen blir UTC-5.
Hva er tid for soloppgang og solnedgang i Diez de Octubre i dag?
Solen går opp ved 7:19 am og går ned på 7:20 pm i dag, og gir dagslyset 12 timer 1 minutter. Det er 79 sekunder kortere enn i går.
Hvor mange timer er Diez de Octubre av Los Angeles?
Diez de Octubre er 3 timer foran Los Angeles. Når 5:06 pm i Diez de Octubre er det 2:06 pm i Los Angeles. Hele sammenligningstabellen på denne siden dekker tjue større byer og omregner seg selv når en av ender endrer på sine klokker.
Hvor er Diez de Octubre?
Diez de Octubre er i Havana, Cuba, ved 23.09° N, 82.36° W, med en befolkning på ca. 227,293. Disse koordinatene er det som soloppgangstidene og solnedgangstidene over beregnes ut fra.