Gaa n'ihenhọrọ ndị ahụ

Hosa’ina

Central Ethiopia Regional State, Ethiopia

12:03:52am
00:03 na 24-ụbọchị klọ́ọ̀gụ̀

Mọnde, 28 Septemba 2026

EAT · UTC+3 Africa/Addis_Ababa summer saving 🌙 Ụbọchị
UTC ofụụfụụ
UTC+3
Oge
Africa/Addis_AbabaEAT
Sunrise
6:17 am
Oge ehihie
6:21 pm
Ụdị ụbọchị
12 awa 4 minit
Daylight saving
Ónweghị mgbe ọbụlaÒftụ̀ ọ̀fụ̀ n'afọ niile

Daylight saving na Hosa’ina

Klọ́ọ̀nụ̀ ebe a agbanweghị: mpaghara ebe a na-anọ n'ọftụ̀tụ̀ ọfụụ n'afọ niile.

Hosa’ina nọ na EAT (UTC+3) afọ niile, nke pụtara na ọdịiche dị n'etiti ebe ndị na-agbanwe oge ha na-akpụgharị site n'ụbọchị abụọ n'afọ na-enweghị Hosa’ina na-eme ihe ọ bụla.

Hosa’ina oge ka oge gị

Hosa’ina
12:03am
Africa/Addis_Ababa · UTC+3
→
Oge gị (UTC)
9:03pm
E chọpụtara ya site na ngwe ahụ

Nwere mkpa oge pụrụ iche n'ebe ọbụla n'ebe ahụ? Jiri ntụgharị zuru ezu.

Oge n'imenye na London

Ebe abụọ bụ na ọrụ n'etiti 11am na 17:00 na Addis Ababa, 9am ka 2pm na ọzọ n'akụkụ.

12am
10pm
1am
11pm
2am
12am
3am
1am
4am
2am
5am
3am
6am
4am
7am
5am
8am
6am
9am
7am
10am
8am
11am
9am
12pm
10am
1pm
11am
2pm
12pm
3pm
1pm
4pm
2pm
5pm
3pm
6pm
4pm
7pm
5pm
8pm
6pm
9pm
7pm
10pm
8pm
11pm
9pm
Ha abụọ na-arụ ọrụ Oge ọrụ ebe a Ọrụ Ónyénwē

Oge dị iche n'etiti Hosa’ina na obodo ndị dị mkpa

ÒnyénwēOge ebe ahụ24 awaNdesịta ihenhọrọ ndị ahụ
Los Angeles PDT 2:03 pm Sun 14:03 10 awa n'azụ
Mexico City CST 3:03 pm Sun 15:03 9 awa n'azụ
Chicago CDT 4:03 pm Sun 16:03 8 awa n'azụ
New York City EDT 5:03 pm Sun 17:03 7 awa n'azụ
Toronto EDT 5:03 pm Sun 17:03 7 awa n'azụ
São Paulo UTC-3 6:03 pm Sun 18:03 6 awa n'azụ
London BST 10:03 pm Sun 22:03 2 awa n'azụ
Paris CEST 11:03 pm Sun 23:03 1 awa n'azụ
Berlin CEST 11:03 pm Sun 23:03 1 awa n'azụ
Johannesburg SAST 11:03 pm Sun 23:03 1 awa n'azụ
Moscow MSK 12:03 am 00:03 oge ọbụla
Cairo EEST 12:03 am 00:03 oge ọbụla
Dubai UTC+4 1:03 am 01:03 1 awa n'ihu
Delhi IST 2:33 am 02:33 2 awa 30 minit n'ihu
Shanghai CST 5:03 am 05:03 5 awa n'ihu
Tokyo JST 6:03 am 06:03 6 awa n'ihu
Sydney AEST 7:03 am 07:03 7 awa n'ihu
Auckland NZDT 10:03 am 10:03 10 awa n'ihu

N'ihe banyere Hosa’ina

Ndịna
188200
Nhazi
7.550, 37.854
Òkè
Central Ethiopia Regional State, Ethiopia
IANA okpuru
Africa/Addis_Ababa
Ụbọchị
12:19 pm

E hichaa ụtụtụ na ụtụtụ n'elu site na coordinates ndị a na NOAA solar equations: ọ bụghị n'ime táàbụ̀, ma ọ bụghị dị ka obodo ndịda.

N'ebe dị nso na ndị dị n'ụdị

Ajụjụ ndị mmadụ jụrụ

Oge ole ka ọ bụ na Hosa’ina ugbu a?

Ọ bụ 12:03 am (00:03 na 24-ụbọchị klọ́ọ̀tụ̀) na Mọnde, 28 Septemba 2026 na Hosa’ina. Klọ́ọ̀tụ̀ na ihuakwụkwọ a na-agbakwunyere mgbe ọbụla na a haziri ya site na sava, ọ bụghị site na ngwaọrụ gị, ya mere ọ na-adị n'ụzọ ziri ezi ọbụla ma ọ bụrụ na klọ́ọ̀tụ̀ gị gbanwere.

Oge oge ole ka Hosa’ina nọ na ya?

Hosa’ina na-eji Africa/Addis_Ababa oge ogugu, ugbua EAT (UTC+3). IANA akọwapụta bụ nke a ga-echekwa na kalenda n'ime n'ime ma ọ bụ database koloom: akọwapụta dịka EAT bụ nke akọwapụtaghị, IANA akọwapụtaghị.

Hosa’ina na-emezi oge ụbọchị ugbua?

Ọ dịghị, na ọ bụghị mgbe ọ bụla. Hosa’ina na-adị na EAT (UTC+3) afọ niile.

Ogologo oge ole ka ọ bụ sunrise na sunset na Hosa’ina taa?

Ọnụnọ na-apụta na 6:17 am ma banye na 6:21 pm taa, na-enye 12 awa 4 minit nke ọkụ ụbọchị.

Olee oge n'ihu Hosa’ina nke Los Angeles?

Hosa’ina bụ 10 awa n'ihu Los Angeles. Mgbe ọ bụ 12:03 am na Hosa’ina, ọ bụ 2:03 pm na Los Angeles. N'ụdị nke zuru ezu, táàbụ̀ n'ihuakwụkwọ a na-ekpuchi obodo ndị dị mkpa iri abụọ na-enyocha onwe ya mgbe ọbụla n'ebe ọ bụla na-agbanwe oge ya.

Ebee ka Hosa’ina dị?

Hosa’ina bụ na Central Ethiopia Regional State, Ethiopia, na 7.55° N, 37.85° E, na ọnụọgụgụ nke 188,200. Ha bụ ihe ndị ahụ na-ehazi oge sunrise na sunset n'elu.