San Marino
E dielë, 27 Shtator 2026
- UTC
- UTC+2
- Zona orare
- Europe/San_MarinoCEST
- Lindja e diellit
- 7:03 am
- Perëndimi i diellit
- 6:59 pm
- Drita e ditës
- 11 orë 56 minuta180 sekonda më pak se dje
- Ora e verës
- OnNdryshimi i ardhshëm në ditët 27
Një zonë kohore, kudo në San Marino
Të gjitha San Marino janë të bazuara në Europe/San_Marino (CEST, UTC+2).
Orat shkojnë prapa 1 hour në E dielë, 25 Tetor 2026, në 2:59 am kohë lokale (2:00 am pas ndryshimit).
Ora e verës
Orat shkojnë prapa 1 hour në E dielë, 25 Tetor 2026, në 2:59 am kohë lokale (2:00 am pas ndryshimit).
Dallimi i orës në qytetet e mëdha
| Qyteti | Ora lokale | 24 orë | Ndryshimi |
|---|---|---|---|
| Los Angeles PDT | 9:59 am | 09:59 | 9 orë prapa |
| Mexico City CST | 10:59 am | 10:59 | 8 orë prapa |
| Chicago CDT | 11:59 am | 11:59 | 7 orë prapa |
| New York City EDT | 12:59 pm | 12:59 | 6 orë prapa |
| Toronto EDT | 12:59 pm | 12:59 | 6 orë prapa |
| São Paulo UTC-3 | 1:59 pm | 13:59 | 5 orë prapa |
| London BST | 5:59 pm | 17:59 | 1 hour prapa |
| Paris CEST | 6:59 pm | 18:59 | në të njëjtën kohë |
| Berlin CEST | 6:59 pm | 18:59 | në të njëjtën kohë |
| Johannesburg SAST | 6:59 pm | 18:59 | në të njëjtën kohë |
| Moscow MSK | 7:59 pm | 19:59 | 1 hour përpara |
| Cairo EEST | 7:59 pm | 19:59 | 1 hour përpara |
| Dubai UTC+4 | 8:59 pm | 20:59 | 2 orë përpara |
| Delhi IST | 10:29 pm | 22:29 | 3 orë 30 minutes përpara |
| Shanghai CST | 12:59 am Mon | 00:59 | 6 orë përpara |
| Tokyo JST | 1:59 am Mon | 01:59 | 7 orë përpara |
| Sydney AEST | 2:59 am Mon | 02:59 | 8 orë përpara |
| Auckland NZDT | 5:59 am Mon | 05:59 | 11 orë përpara |
Qytetet në San Marino
Lidhur
Pyetja që bëjnë njerëzit
Çfarë ore është në San Marino tani?
Është 6:59 pm (18:59) në E dielë, 27 Shtator 2026 në San Marino. I gjithë vendi është në një zonë kohore, kështu që kjo është ora kudo në San Marino.
Sa zona orare ka San Marino?
Një. Të gjitha San Marino janë në Europe/San_Marino, aktualisht CEST (UTC+2).
A e respekton San Marino kohën verore?
Orat shkojnë prapa 1 hour në E dielë, 25 Tetor 2026, në 2:59 am kohë lokale (2:00 am pas ndryshimit).
Sa është ora në qytetet më të mëdha në San Marino?
Right now: San Marino 6:59 pm. Each of those has its own page with sunrise, sunset and daylight-saving dates.