United States
nedjelja, 27 septembar 2026
- UTC offset
- UTC-4
- Vremenska zona
- America/New_YorkEDT
- Sunrise
- 7:00 am
- Sunce
- 6:57 pm
- Dan
- 11 sati 56 minuta150 seconds shorter than yesterday
- Ljetno računanje vremena
- OnSljedeća promjena za 34 dana
United States has 29 time zones
Sat je Washington, D.C., ovdje je svaka zona u zemlji, uživo, sa gradovima u svakoj.
| Vremenska zona | Sad | Pomak | Gradovi |
|---|---|---|---|
| America/New_York EDT | 7:51 pm | UTC-4 | New York City, Brooklyn, Queens, Philadelphia, Manhattan, The Bronx |
| America/Detroit EDT | 7:51 pm | UTC-4 | Detroit, Grand Rapids, Warren, Sterling Heights, Ann Arbor, Lansing |
| America/Kentucky/Louisville EDT | 7:51 pm | UTC-4 | Louisville, Jeffersonville, New Albany, Jeffersontown, Pleasure Ridge Park, Valley Station |
| America/Indiana/Indianapolis EDT | 7:51 pm | UTC-4 | Indianapolis, Fort Wayne, South Bend, Carmel, Bloomington, Fishers |
| America/Indiana/Vincennes EDT | 7:51 pm | UTC-4 | Jasper |
| America/Chicago CDT | 6:51 pm | UTC-5 | Chicago, Houston, San Antonio, Dallas, Fort Worth, Austin |
| America/North_Dakota/New_Salem CDT | 6:51 pm | UTC-5 | Mandan |
| America/Denver MDT | 5:51 pm | UTC-6 | Denver, El Paso, Albuquerque, Colorado Springs, Aurora, Salt Lake City |
| America/Boise MDT | 5:51 pm | UTC-6 | Boise, Meridian, Nampa, Idaho Falls, Pocatello, Caldwell |
| America/Phoenix MST | 4:51 pm | UTC-7 | Phoenix, Tucson, Mesa, Chandler, Gilbert, Glendale |
| America/Los_Angeles PDT | 4:51 pm | UTC-7 | Los Angeles, San Diego, San Jose, San Francisco, Seattle, Portland |
| America/Anchorage AKDT | 3:51 pm | UTC-8 | Anchorage, Fairbanks, Eagle River, Badger |
| America/Juneau AKDT | 3:51 pm | UTC-8 | Juneau |
| Pacific/Honolulu HST | 1:51 pm | UTC-10 | Honolulu, East Honolulu, Pearl City, Waiau-Pacific Palisades, Makakilo / Kapolei / Honokai Hale, Kalihi-Palama |
Ljetno računanje vremena
Satovi se vraćaju na 1 hour na nedjelja, 1 novembar 2026, na 1:59 am lokalno vrijeme (1:00 am nakon promjene).
Ovo je za Washington, D.C.. Ovako velika zemlja može imati zone sa različitim pravilima, pa provjerite stranicu pojedinog grada ako je to važno.
Razlika u vremenu u odnosu na velike gradove
| Grad | Lokalno vrijeme | 24 sata | Razlika |
|---|---|---|---|
| Los Angeles PDT | 4:51 pm | 16:51 | 3 hours behind |
| Mexico City CST | 5:51 pm | 17:51 | 2 hours behind |
| Chicago CDT | 6:51 pm | 18:51 | 1 hour behind |
| Toronto EDT | 7:51 pm | 19:51 | Isto vrijeme |
| São Paulo UTC-3 | 8:51 pm | 20:51 | 1 hour naprijed |
| London BST | 12:51 am Mon | 00:51 | 5 hours naprijed |
| Paris CEST | 1:51 am Mon | 01:51 | 6 hours naprijed |
| Berlin CEST | 1:51 am Mon | 01:51 | 6 hours naprijed |
| Johannesburg SAST | 1:51 am Mon | 01:51 | 6 hours naprijed |
| Moscow MSK | 2:51 am Mon | 02:51 | 7 hours naprijed |
| Cairo EEST | 2:51 am Mon | 02:51 | 7 hours naprijed |
| Dubai UTC+4 | 3:51 am Mon | 03:51 | 8 hours naprijed |
| Delhi IST | 5:21 am Mon | 05:21 | 9 hours 30 minutes naprijed |
| Shanghai CST | 7:51 am Mon | 07:51 | 12 hours naprijed |
| Tokyo JST | 8:51 am Mon | 08:51 | 13 hours naprijed |
| Sydney AEST | 9:51 am Mon | 09:51 | 14 hours naprijed |
| Auckland NZDT | 12:51 pm Mon | 12:51 | 17 hours naprijed |
Cities in United States
Povezano
Pitanja koja ljudi postavljaju
Koliko je sati u United States sada?
It is 7:51 pm (19:51) on nedjelja, 27 septembar 2026 in Washington. United States pokriva 29 vremenske zone, tako da odgovor zavisi od toga gdje u zemlji mislite: tablica na ovoj stranici navodi svaku zonu sa satom koji radi.
Koliko vremenskih zona ima United States?
United States ima 29 vremenske zone: America/New_York, America/Detroit, America/Kentucky/Louisville, America/Kentucky/Monticello, America/Indiana/Indianapolis, America/Indiana/Vincennes, America/Indiana/Winamac, America/Indiana/Marengo, i više. Cijeli spisak sa satima koji rade uživo je na ovoj stranici.
Da li United States poštuje ljetno računanje vremena?
Satovi se vraćaju na 1 hour na nedjelja, 1 novembar 2026, na 1:59 am lokalno vrijeme (1:00 am nakon promjene). Imajte na umu da se ovo odnosi na glavni grad; zemlja ove veličine može imati zone koje se razlikuju.
Koliko je sati u najvećim gradovima u United States?
Right now: New York City 7:51 pm; Los Angeles 4:51 pm; Brooklyn 7:51 pm; Chicago 6:51 pm; Queens 7:51 pm. Each of those has its own page with sunrise, sunset and daylight-saving dates.